Grupa adaptacyjna

Adaptacja, integracja - najlepszy start !

Maluszki - grupa Dzieci 2 letnich

Grupa Maluszki powstała w naszym przedszkolu jako innowacja i odpowiedź na oczekiwania rodziców zainteresowanych naszym przedszkolem.

To bardzo mała, kameralna grupa, w której każdemu dziecku poświęcana jest maksymalna ilość uwagi na jego potrzeby. W codziennym kontakcie i współpracy z rodzicami opartej na szczerej rozmowie o sukcesach, postępach, napotkanych trudnościach. Nauczyciele i opiekunowie budują z dzieckiem  więź opartą na zaufaniu, szacunku, poszanowaniu godności.

Celem grupy jest stworzenie dzieciom korzystnych warunków rozwoju poznawczego, twórczego, ruchowego, społecznego i emocjonalnego.

Dziecko w przyjaznej atmosferze poznaje przedszkole i zasady jego funkcjonowania, powoli zdobywa zaufanie do nauczycieli, pracowników przedszkola i innych dzieci zarówno tych ze swojej grupy jak i starszych, podczas wspólnych przedsięwzięć i zabaw integracyjnych. Dziecko rozwija się twórczo każdego dnia.

W grupie Maluszków prowadzone są zajęcia dydaktyczne oparte na Podstawie Programowej Przedszkoli, dostosowane do wieku, możliwości i potrzeb dzieci 2 letnich. Maluszki uczestniczą również w codziennych zajęciach j.angielskiego wg nowych standardów Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności ''Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future"

Częsty udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, rytmicznych, sensorycznych, ruchowych, gimnastyki buzi i języka, kulinarnych, w zabawach i spacerach na swieżym powietrzu, zabawach swobodnych, imprezach, uroczystościach, wyjściach poza przedszkole oraz wycieczkach stanowią dla naszych maluszków wyjątkową, wspaniałą integrację ze starszymi dziećmi, a doświadczenie pokazuje, że bez problemu i doskonale odnajdują się w nastepnej grupie wiekowej przedszkola.

Ma to ogromny wpływ na przyswajanie wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności nie tylko teraz, ale i w przyszłości. Dostarcza wiele pozytywnych wrażeń i emocji, stymuluje ich rozwój społeczny i emocjonalny. W pracy wykorzystywane są również elementy pedagogiki Montessori.

W grupie poświęca się dużo uwagi na naukę czynności sanoobsługowych i sanodzielności.

Przed pierwszym dniem w przedszkolu, rodzice wraz z dzieckiem mają możliwość cyklicznego zapoznania się z nowym otoczeniem dziecka co sprawia, że w dziecku powstaje i  rozwija się poczucie bezpieczeństwa dzięki akceptacji i wewnętrznego spokoju rodziców oraz miłej atmosferze.

Zdarza się, że dzieci w tej grupie nie potrafią jeszcze w porę skorzystać z toalety i muszą wspomóc się pamersem albo zmianą bielizny. To nic, nie martwcie się Rodzice, nikt nie krzyczy, nie złości się ale z miłością i cierpliwością uczy dziecko radzenia sobie w tej sytuacji. Dzieci w tej grupie naśladują swoich nieco starszych rówieśników co powoduje, że nauka korzystania z toalety przychodzi bardzo szybko i łatwo. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie :)

Grupa adaptacyjna zmniejsza lęk dzieci przed ''mianowaniem'' na pełnoprawnego przedszkolaka, wprowadzi dziecko do rytmu panującego w przedszkolu, przyniesie wiele korzyści, będzie dobrym startem na przyszłość i jest bardzo dużym wsparciem dla Rodziców !

ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA!

Wybierz, gdzie zapisujesz :